Әзірет Сұлтан музейі астаналықтар назарына көрме ұсынады (ФОТО) Таңдаулы

Жұма, 27 Наурыз 2015 14:25
Әзірет Сұлтан музейі астаналықтар назарына көрме ұсынады (ФОТО) KAZMUSEUM.KZ -

Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Музейінде «Ұлттық игілік» музейаралық серіктестік жобасы аясында «Әзірет Сұлтан» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-музейі (Түркістан қ.) қорынан ұйымдастырылған «Мыңжылдықтар сәулесі» атты көрменің ашылуы өтті, деп хабарлайды BAQ.KZ тілшісі.

Экспозицияда көпшілік қауымның назарына ғылыми зерттеудің археологиялық кезеңінен бастап музейтану кезеңінен өткен шырағдандар қойылды. Назарларыңызға көрмеге қойылған жәдігерлердің бірқатары туралы фоторепортаж ұсынамыз.

Қола шырағдан. 15 ғасыр.

Қасиетті от сақтайтын қыш ыдыс. 11 ғасыр.

Айдаһар бейнесіндегі шырағдан. 15 ғасыр.

Темір шырағдандар. 19 ғасыр.

Аспалы шырағдан. 19 ғасыр.

ҚР Тұңғыш Президенті Музейіндегі бұл көрме алдағы 13 сәуірге дейін жалғасады. Астаналықтар мен қала қонақтары көрмені аптаның жұмыс және демалыс күндері (дүйсенбіден басқа) тегін тамашалай алады.

Нұрсерік ЖОЛБАРЫС,
Ғабит МАДАЛИЕВ (фото).