Астанада Жошы ұлысының 800 жылдығына арналған көрме ашылды (ФОТО)

Сәрсенбі, 23 Қазан 2024 19:37
Астанада Жошы ұлысының 800 жылдығына арналған көрме ашылды (ФОТО) KAZMUSEUM.KZ -

«Ұлытау» ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы Жошы ұлысының 800 жылдығына арналған «Алтын Орда (Жошы Ұлысы) кезеңінің тарихи-мәдени мұрасы» көрмесін ашты, деп хабарлайды kazmuseum.kz сайты.

Көрмеге «Ұлытау» музей-қорығымен бірге «Сарайшық» музей қорығы және Қарағанды облыстық тарихи-өлкетану музейі, Жезқазған қаласындағы Сәтбаев музейінің қорларындағы  Алтын Орда кезеңіне жататын кесенелердің безендендірілген кірпіштері, сол кезеңдегі тұлғалардың балауыз мүсіндері, Жошы хан кесенесінің құббасы, Сарайшық қаласынан табылған құмыралар мен ыдыс-аяқтар, ортағасырлық бірегей монеталар, сондай-ақ, тарихи қолжазбалардың көшірмелері, карталар мен картиналар, Жошы ұлысының тарихына қатысты кітаптар және т.б. құнды заттар қойылды.

Айта кетейік, қазіргі уақытта «Ұлытау» ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығының аумағында Алтын Орда дәуіріне жататын 10-нан аса тарихи ескерткіш сақталған.

Көрмені 23 қарашаға дейін Астанадағы ҚР Қарулы күштерінің Әскери-тарихи музейінің залынан тамашалауға болады.