Жұма, 24 Мамыр 2024 16:22
Өнер әлеміндегі айтулы оқиға: Леонардо да Винчидің туындысы Ұлттық музейдегі көрмеге қойылады KAZMUSEUM.KZ -

Қазақстанда алғаш рет La Bella Principessa туындысы ұсынылады, деп хабарлайды kazmuseum.kz сайты.

La Bella Principessa — Леонардо да Винчидің XV ғасырдың аяғында салған туындысы, онда итальяндық ақсүйектер отбасынан шыққан жас қыздың портреті бейнеленген. Жоғалып, кейін қайтадан табылған шығарма шебердің ең жұмбақ және таң қалдыратын туындыларының бірі. Бұған дейін картина бүкіл әлем бойынша бес рет ғана көрсетілген.

Көрме Астанадағы Қазақстан Республикасының Ұлттық музейінде 2024 жылғы 7 маусым мен 4 тамыз аралығында өтеді.