Еліміздің үш музейіне ұлттық мәртебе беріледі

Сейсенбі, 21 Мамыр 2024 18:47
Еліміздің үш музейіне ұлттық мәртебе беріледі KAZMUSEUM.KZ -

Бүгін Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев мәдениет және өнер қызметкерлерін марапаттау рәсіміне қатысты. Салтанатты рәсімде Президент еліміздің басты үш музейіне ұлттық мәртебе берілетінін айтты, деп хабарлайды kazmuseum.kz сайты.

– Қазіргі заман талабына сай музей қоғам санасын жаңғыртуға зор ықпал ететін озық институтқа айналуы керек. Сол арқылы жас ұрпақ төл тарихымыз бен салт-дәстүрімізді терең танып, одан тағылым алуы қажет. Жалпы, елімізде тарихи-мәдени мұраны сақтау және молайту мақсатында ауқымды әрі үздіксіз жұмыс жүргізіліп келеді. Ұзақ жылдан бері алғаш рет жақында материалдық емес мәдени мұраның Ұлттық тізбесі айтарлықтай кеңейді. ЮНЕСКО-ның материалдық емес мәдени мұралар тізіміне біздің «салбурын» және «беташар» сияқты ұлттық дәстүрлерімізді енгізу мәселесі пысықталып жатыр, – деді Қасым-Жомарт Тоқаев.

Сонымен қатар, Мемлекет басшысы еліміздегі ең басты үш музей – ҚР Ұлттық музейі, ҚР Мемлекеттік Орталық музейі, Ә. Қастеев атындағы Мемлекеттік Өнер музейіне ұлттық мәртебе берілетінін жеткізді.