Орталық музей директорының орынбасары қызметіне С.Саров тағайындалды

Сәрсенбі, 01 Ақпан 2023 16:11
Орталық музей директорының орынбасары қызметіне С.Саров тағайындалды KAZMUSEUM.KZ -

ҚР Мәдениет және спорт министрлігінің бұйрығымен «Қазақстан Республикасы Мемлекеттік орталық музейі» РМҚК директорының жалпы мәселелер жөніндегі орынбасары қызметіне Сержан Бараханұлы Саров тағайындалды, деп хабарлайды kazmuseum.kz сайты.

Сержан Бараханұлы 1983 жылы Алматы облысы, Еңбекшіқазақ ауданы, Қаражота ауылында дүниеге келген.

Білімі - жоғары. Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті (Тарих факультеті, тарих, құқық және экономика негіздері – 2006), Абай атындағы Қазақ педагогикалық университетін (Тарих және құқық институты. Тарих ғылымдарының магистрі – 2020) тәмамдаған.

2006-2015 жж. - «Алматы қаласы тарихы музейі» КМҚК, кіші ғылыми қызметкер, ғылыми қызметкер, аға ғылыми қызметкер, «Тарихи-мәдени мұра» бөлімінің меңгерушісі;

2015-2019 жж. - «Алматы қаласы музейлер бірлестігі» КМҚК Тарихи-мәдени мұра бөлімінің меңгерушісі, ғылыми-экспозициялық бөлімінің аға ғылыми қызметкері, ғылыми-экспозициялық бөлімінің меңгерушісі, директордың ғылым жөніндегі орныбасары, директордың міндетін атқарушы;

2019-2020 жж. - Алматы қаласы Мәдениет басқармасы «Алматы қаласы музейлер бірлестігі» КМҚК директоры;

2020-2022 жж. - «Алматы қаласы музейлер бірлестігі» КМҚК директордың ғылым жөніндегі орынбасары;

2022 жылдың 12 қыркүйегінен 2023 жылдың 31 қаңтарына дейін - Алматы қаласы Мәдениет басқармасы «Алматы әуендері» КМҚК директорының кеңесшісі қызметін атқарды.