Қазақстан музейлерінің үздік экскурсия жетекшілері (ФОТО)

Сейсенбі, 21 Ақпан 2017 14:50
Қазақстан музейлерінің үздік экскурсия жетекшілері (ФОТО) KAZMUSEUM.KZ -

21 ақпан күні музейлер мен туристік мекемелер Экскурсия жетекшілерінің халықаралық күнін атап өтеді. Бұл күнді экскурсия жетекшілерінің халықаралық федерациясы 1990 жылдан бастап ресми түрде бекіткен болатын. Қазіргі уақытта елімізде экскурсия жетекшісі мамандарына сұраныс жоғары әрі олардың қызметі ерекше бағаланады. Осы атаулы күнге орай, kazmuseum.kz сайты Қазақстандағы үздік экскурсия жетекшілерінің тізімін ұсынады.

Райхан ИМАХАНБЕТ. Алматы қаласында орналасқан Ахмет Байтұрсынұлының музей-үйінің меңгерушісі әрі экскурсия жетекшісі. Ұлт ұстазының мұраларын музей қонақтарына ғана емес, қоғам арасында кеңінен насихаттап жүрген Райхан Имаханбетті көпшілік жақсы таниды. А.Байтұрсынұлының музей-үйін институциональдық дәрежеге дейін көтеруді мақсат еткен оның тілегін жуырда Үкімет басшысының орынбасары Иманғали Тасмағамбетов қабыл алып, үкіметке арнайы тапсырма берген болатын.

Оксана ТАНСКАЯ. Алматы қаласындағы Ә.Қастеев атындағы өнер музейінде 2013 жылдан бері экскурсия жетекшісі болып жұмыс істейді. Халықаралық деңгейдегі бірнеше көрмеге гид ретінде де табысты қызмет етіп жүр. Ә.Қастеев музейінің қонақтары Оксананы музей маманы ретінде жоғары бағалайды. Сондай-ақ, Оксана қазақстандықтарға түрлі-түсті журналдарда шыққан материалдары мен телеарналардағы сұхбаттары арқылы кеңінен танымал.

Әнел КЕМАЛ. Қазақстан Республикасы Ұлттық музейінің экскурсия жетекшісі. Музей қонақтарына қазақ тілінде экскурсиялық қызмет көрсетіп келе жатқан Әнел Кемал бүгінгі күні әлеуметтік желілерде де танымал.

Дәулет ҚАДЫРОВ. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери-тарихи музейінің экскурсия жетекшісі. Ол Әскери-тарихи музейдегі экскурсиялық қызметін Мемлекет басшысы Нұрсұлтан Назарбаевқа музей экспозициясын таныстырудан бастаған болатын. Дәулет бүгінгі күні әлеуметтік желілер арқылы танымал әрі музей қонақтарының оң пікіріне ие болып үлгерген жас экскурсия жетекшісі.

Қуаныш ТЫНЫБЕК. Теміртау қаласындағы ҚР Тұңғыш Президенті мәдени орталығының экскурсия жетекшісі маманы. Теміртауға барған қонақтар Президенттің мәдени орталығына міндетті түрде бас сұғады. Қуаныш Тыныбектің жүргізген экскурсиясын ерекше ынтамен тыңдап, ерекше әсер алғандықтарын айтады.

Айдана ЖАНБОСЫНОВА. Қазіргі уақытта Жезқазған тарихи-археологиялық музейінде экскурсия жетекшісі болып жұмыс істейді. Айдана қаладағы музейге ғана емес, Ұлытау-Жезқазған өңірінің тарихи-мәдени ескерткіштеріне де экскурсия жүргізеді. Музейдегі «Жас археолог» үйірмесіне жетекшілік етеді.

Гүлмира АРЫСТАНБАЕВА. Отырар қорық-музейінде экскурсия жетекшісі болып қызмет етіп келе жатқанына 10 жылға жуықтады. Музейдегі экскурсиямен ғана шектелмей, Оңтүстік Қазақстан облысындағы колледждер мен кәсіптік оқу орындарында музей саласы бойынша тақырыптық дәрістер оқып тұрады. Гүлмираның өзге әріптестерінен ерекшелігі – ол үш тілде еркін экскурсия жасай алады.

Алтын ОРЫНБАЕВА. Алматы қаласында жаңадан ашылған қала тарихы музейінің алғашқы экскурсия жетекшісі Алтын десек те болады. Музейдің ашылуына келген Мемлекет басшысы Нұрсұлтан Назарбаевтың өзі бата беріп, жұмысына сәттілік тілеген. Археология және этнология мамандығы мен өнер тарихы мамандықтары бойынша білім алған Алтын ғылыми жұмыстармен де шұғылданады.

Әсел АМАРҒАЗИЕВА. Есік мәдени-тарихи қорық-музейінің ғылыми қызметкері, экскурсия жетекшісі. Әріптестері Әселді музей ісі шығармашылығына берілген маман деп санайды. Ол құрастырған арнайы нұсқаулықтар мен әдістемелік қажетті құралдар музей қонақтарының көңілінен шығып жүр. Есік қорық-музейіне жолы түскендер Әселдің экскурсиясынан зор әсер алғандықтарын жиі айтады.

KAZMUSEUM.KZ: Барлық экскурсия жетекшілерін мерекелерімен шын жүректен құттықтаймыз! Шығармашылық табыс және өсіп-өркендеу тілейміз!

Музей мамандарын әдістемелік-ақпараттық тұрғыдан қолдауға арналған «KAZMUSEUM.KZ» қоры атынан  жоғарыда аталған экскурсия жетекшілеріне арнайы сертификатымызды пошта арқылы жуырда жолдайтын боламыз.