Ұлттық музейде «Ағаш сияқты» көрмесі ашылды (ФОТО) Таңдаулы

Жұма, 22 Сәуір 2016 14:20
Ұлттық музейде «Ағаш сияқты» көрмесі ашылды (ФОТО) KAZMUSEUM.KZ -

Қазақстан Республикасы Ұлттық музейінде мексикалық суретші Сандра Панидің «Ағаш сияқты» көрмесі ашылды, деп хабарлайды kazmuseum.kz тілшісі Ұлттық музейдің ақпараттық-имидждік қызметіне сілтеме жасап.

Көрменің ашылуында сөз алған Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәдениет және өнер департаменті директорының орынбасары Күміс Сейітова аталмыш көрменің маңыздылығына тоқталып, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің құттықтау сөзін жеткізді.

-  «Ағаш сияқты» көрмесінің Ұлттық музейде өтуі Қазақстан мен Мексика қарым-қатынасын одан әрі дамыта түседі деп сенеміз. Бүгін көпшіліктің назарына ұсынылып отырған шығармашылық жұмыстар суретші Сандра Панидің көп жылғы еңбегі және ол жоғары бағаға лайық. Осыған орай Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі Арыстанбек Мұхамедиұлының атынан авторды құттықтауға рұқсат етіңіздер, - деді К.Сейітова.

Мексиканың Қазақстандағы елшісі Марта Елена Барсена көрмені өткізуге ерекше жағдай жасаған Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі Арыстанбек Мұхамедиұлы мен Ұлттық музей директоры Дархан Мыңбайға алғыс білдіріп, Қазақстан халқын ел Тәуелсіздігінің 25 жылдығымен құттықтады.

Бүгінгі көрменің өтуіне ерекше үлес қосқан Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі Арыстанбек Мұхамедиұлына, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Ұлттық музей директоры Дархан Мыңбай мырзаға алғыс айтамын. Осы сәтті пайдаланып, Қазақстан халқын Тәуелсіздіктің 25 жылдық мерейтойымен шын жүректен құттықтаймын. Атаулы датаның қарсаңында мексикалық танымал суретші Сандра Панидің көрмесі ашылып жатқаны біз үшін үлкен мәртебе. Қазақстанның да, Мексиканың да мәдениетке, өнерге деген қолдауы жоғары екені қуантады. Бұл туындылардан адам мен табиғат егіз ұғым екенін, олардың арасындағы байланыстың маңыздылығын көруге болады, - деді М.Е. Барсена.

Суретші Сандра Пани графикалық туындыларының топтамасын 2007 жылдан бастап жасаған. Бүгінгі таңда топтама 36 суреттен тұрады.

Айта кетейік, «Ағаш сияқты» көрмесі 21 мамырға дейін жалғасады.

Жаңалықтарымызды инстаграмдағы парақшамыздан да оқуға болады: @kazmuseum.kz