Бейсенбі, 17 Мамыр 2018 01:31
Ә. Қастеев атындағы Өнер музейі «Музейдегі түн» жобасын қалай өткізетінін жариялады KAZMUSEUM.KZ -

Ә. Қастеев атындағы ҚР Мемлекеттік өнер музейінде 2018 жылғы 18 мамырда сағат 18.00-ден 02.00-ге дейін жыл сайынғы «Музей түні» атты ауқымды жоба өтеді, деп хабарлайды kazmuseum.kzсайты.

Биылғы жылғы іс-шараның тақырыбы халықаралық музейлер кеңесінің тұжырымдамасына сәйкес  ICOM - «Hyperconnected museums: new approaches, new publics/Гиперкоммуникация дәуіріндегі музей: жаңа көзқарастар».

Арнайы шақырылған қонақ - Антон Соловьев және алматылық «Па Кампасам рок-тобы, Түнгі Headliner - «Lumiere» табиғат құбылыстарының шоуы.

«Қастеевтегі музей түні» мерекелік көркемдік-мәдени акциясының басты мақсаты сан алуан өнер түрлерін дәріптеу және қала тұрғындарының музей бағдарламаларына деген назарын аудару. Осыған орай, түні бойы музейге кіру тегін.

«Қастеевтегі музей түні» − алматылықтардың кездесетін сүйікті орны ғана емес, сонымен бірге жыл сайын 3000-нан 5000-ға дейін қонақтарды жинап, басын қосатын Қазақстандағы ірі өнер фестивалі. Сапалы ойын-сауық бағдарламаларының табынушылары өткен «2017 Музей түнін» әлі ұмыта қоймаса да, ұйымдастырушылар келушілерді жаңа бағдарламаларымен қуантуды жалғастыруда. Осы жылы түнгі бағдарлама екі аймаққа қарастырылған: iNDOOR( экспозициялық кеңістіктер) және музей төңірегіндегі оған жалғасып жатқан барлық алаңдардың кеңістігі Open AIr  форматындағы музей ауласы. «Музей түні’2018» қонақтарын: эстрадалық және рок-концерттер, Алматы қаласының танымал DJ топтамалары, би ұжымдарының шоуы, дәстүрлі және тұжырымдамалық көрмелер, жанды мүсін, интерактивті перформанстар, тақырыптық фотоаймақтар, фудкорт пен сусындардың дәмін тату және кеш хедлайнерлері тарапынан дәстүрлі естен кетпес от атқышпен пиротехникалық шоу, «Lumiere» табиғат құбылыстарының шоуы.

Бұдан басқа, жоба ішіндегі жоба ретінде Ә. Қастеев МӨМ қорынан «Верный көшелерінен Алматы даңғылдарына» көрмесі арнайы әзірленді. Тіркеуден өткен барлық қатысамын деушілер 18 мамырда қала кеңістігіне шығатын квест-турға қатыса алады.

«Музей түні’2018»  #kasteyevnight бағдарламасы

OpenAir бағдарламасы

Indoor бағдарламасы

16.00

#kasteyevnight_2018 квест-сынағы Алматы қ. көрікті жерлерінен (28-ші Панфиловшылар саябағы)  басталып музей қорынан «Верный көшелерінен Алматы даңғылдарына©»  экспозициясына қайта оралады.

18.00

М. Серкебаевтың жетекшілігімен Алматы қ. Әкімдігінің концерттік оркестрінің өнер көрсетуі

Ә. Қастеев ат. МӨМ қорынан «Верный көшелерінен Алматы даңғылдарына©» көрмесінің салтанатты ашылуы

18.00

Фудкорт,  табиғи шай мен кофенің дәмін тату, тақырыптық әрі интерактивті фото-аймақтар, Г. Абдрахмановтың жанды мүсіні мен С. Червяковтың пантомима театры жұмыс істейді. «Яблоко» шығармашылық академиясының «Фото-кептіру» тұжырымдамалық көрмесі ашық.

(музейдің орталық ауласы)

«Империя танца» би студиясының өнер көрсетуі. И.Гамбалевскаяның шығармашылық шеберханасының  «Шілтерлер мен жібек сиқыры» сән шеруі. Ә. Қастеев атындағы МӨМ қызметкерлерінің жыл сайынғы «Көктем нұры» көрмесінің салтанатты ашылуы.

OpenAir бағдарламасы

Indoor бағдарламасы

19.00

Мүсін саябағындағы  Шоқан Төлештің  «Ана мен бала» монументті мүсінінің тұсаукесері.

«Lumiere» би ұжымының «Жел шоуы»  (Сәтбаев даңғылы жағындағы Мүсін саябағы)

18.30

Т. Жүргенов ат. ҚазҰӨА колледжінің «Жанданған туындылар» перформанстары  (Қазақстан бейнелеу өнері экспозициясы)

19.30

Н. Новиков және ХМП (Халық мүддесінің партиясы) шығармашылық ұжымының «Супрематизм» перформансы  – Сәтбаев даңғылы жағындағы мүсін саябағы

#kasteyevnight_2018 квест-сынағының қатысушылары мен жеңімпаздарын құттықтау

19.00

Өнертанушы Е. Малиновскаяның «Алматы қаласының сәулет өнері» дәрісі.

Музей залдары бойынша келушілерге арналған 19.00 бастап әр сағат сайынғы тегін экскурсиялар

19.45

«№1 Суырып салма театрының» қойылымы – Қазақстан аумағындағы суырып салма орындауға негізінделген жалғыз театр  (Мүсірепов көшесі жағындағы аллея)

20.00